Zdraví dle TCM

Zdraví dle TCM

Základním principem prevence proti chřipce je dle Čínské medicíny posílení řádné čchi a její jangové složky wei čchi, neboť jejím zpevněním zabráníme vnějším škodlivým činitelům proniknout do organizmu.

Syndrom zmrzlého ramene, nebo také Adhezivní kapsulitidaje onemocnění, jenž je provázeno bolestivostí a omezením pohybu ramenního kloubu. Takto postižené osoby mají problém s upažením, pohybem, nebo rotací paže. Dle západní medicíny, vyléčení tohoto problému trvá jeden až tři roky.

Dle západní medicíny je Tinnitus odborné označení pro různé pískání, šumění, hučení, zvonění, syčení a další podobné neurčité zvuky, které však slyší pouze dotyčná osoba. U tohoto druhu onemocnění se však nejedná o hlasy, tedy tzv. sluchové halucinace. Tyto zvuky mohou být vnímány v jednom, nebo v obou uších, mohou být stálé, nebo jen občasné. Jako...

Bolest v krku

13.04.2023

Dle západní medicíny je bolest v krku častým doprovodným příznakem infekcí horních cest dýchacích, které se vyskytují často v pravidelných ročních obdobích chřipek a nachlazení. Případně z nadměrné konzumace chladných nápojů, nebo setrvávání v prostředí s puštěnou klimatizací v letním období. Západní medicína se také domnívá, že tyto problémy jsou...

Jde o jedno z nejčastěji se vyskytujících onemocnění kůže, které v současné době postihuje až 20 % dětí do jednoho roku a mnoho dospělých.