Long Dan Xie Gan Wan

Působení:
• pročišťuje horko z jater a žlučníku
• odvádí horkou vlhkost ze tří ohnišť, zvláště dolního

Tuto směs je možno použít v případě vzplanutí jaterního Jangu, což se může projevovat bolestmi hlavy, pálením očí, zvoněním v uších, točením hlavy, podrážděností, bolestí v podžebří a zácpou. Případně problémy s usnutím, až nespavostí. Dalším příznakem horkého vlhka v drahách jater a žlučníků může být nažloutlý poševní výtok, vaginální svědění, zánětlivé otoky vnějších pohlavních orgánů, či bolestivé močení s pálením v močové trubici. Vlhká horkost se projevuje vlhkými ekzémy.
Jazyk bývá červený s vlhkým žlutým, někdy až povlakem a s ještě červenějšími okraji.
Pozor: tato směs není vhodná k dlouhodobému užívání. Zvláště je jí třeba se vyvarovat v případě oslabení sleziny, či v případě prázdné horkosti. V tomto případě, bude jazyk taktéž červený, ale bez povlaku.