RDESNO MNOHOKVĚTÉ

Upravený kořen Rdesna má podle Tradiční čínské medicíny následující vlastnosti:
doplňuje játra a ledviny, navyšuje esenci a krev neboť zahřívá, aniž by produkovalo suchou horkost a doplňuje, aniž by zatěžovalo trávení. V alkoholových extraktech se používá jako omlazovací prostředek. Další užití je při vypadávaní vlasů v důsledky prázdnoty krve a esence. V tomto případě používá společně s dalšími bylinami. Např. plod Moruše indické, Kustovnicí čínskou, nebo Kozincem blanitým. V případě mužské neplodnosti, nebo impotenci z prázdnoty ledvin se rdesno kombinuje s jelením parožím, Lesklokorkou lesklou a se Ženšenem pravým. V případě nedostatku esence ledvin a nedostatku krve jater dochází k oslabení zraku, v tom případě se rdesno kombinuje s Kustovnicí čínskou. Při chudokrevnosti je možné bylinu kombinovat se Ženšenem pravým a Jamem čínským. Rdesno svou schopností doplňovat esenci a krev je vhodné použít při bolestech kostí, či při zhoršené citlivosti či hybnosti končetin v důsledku její nedostatečné výživy.
Rdesno odstraňuje jedovatost a zmenšuje otoky, neboť syrový, neupravený kořen má schopnost ochlazovat a dokáže odstraňovat jedovatost, která způsobuje ekzémy. V případě chronického zduření lymfatických uzlin se žvýkal syrový kořen rdesna. Pokud se vyskytly malarické horečky, podával se 9 gramů prášku z kořene rdesna, který se zapíjel alkoholem. V případech prázdnoty krve a čchi je možné rdesno kombinovat s Andělikou čínskou.
Rdesno svlažuje střeva a zprůchodňuje stolici, proto se těchto jeho vlastností využívá při léčbě zácpy
V současné době se Rdesno mnohokvěté užívá hlavně pro svou schopnost zpomalovat stárnutí, včetně vypadávání a šedivění vlasů, snižování cholesterolu a jeho pozitivního vlivu na koronální srdeční nemoci a neurózy. Dále se využívá u zánětových stavů a vysokém krevním tlaku. Bylina má vliv i na rychlejší regeneraci svalstva a zpevnění šlach a kostí. Některé studie poukazují na schopnost rdesna příznivě působit na stav a funkčnost periferních nervů, mozkových buněk a žláz s vnitřní sekrecí.