Čtení z tváře

Čínské umění čtení z tváře je velmi stará diagnostická metoda jejichž kořeny sahají až do období mýtického Žlutého císaře ( 2700 až 2150 př.n.l.). Jde metodu, kdy z fyzického vzhledu člověka, tvaru jeho tváře, umístnění očí, tvaru obočí, velikosti a tvaru nosu, vrásek, či vlasové linie, je možno odhadovat charakter, povahu a zdraví každého jednotlivce.

Tohoto umění se využívalo ve staré Číně při výběru císařských úředníků a vojáků, kterým bylo svěřováno vedení říše. Stejně tak se tato metoda používala k odhadu povahy a vlastností cizích mocnářů a podle jejich takto zpracovaného profilu, s nimi císař jednal. Tento systém se používal vždy, pokud nebylo známo datum narození zájmové osoby a císařský astrolog nebyl tedy schopný k této personě sestavit horoskop. Pomocí čtení s tváře, pak taktéž bylo možno verifikovat, zda si tehdejší kandidát na úřednický post datum svého narození v astrologii BAZI patřičně neupravil a tím neprezentuje schopnosti a talenty, které ve skutečnosti nemá.

Použitá literatura:

*Xiang Mian - Discover Face Reading *Bridges Lilian - Face Reading in Chinese Medicine *Mařádek Jiří - Přednášky Face Reading