Zhi Bai Di Huang Wan


Působení:
• vyživuje Jin ledvin
• pročišťuje horko

Charakteristika:
směs vychází ze základní směsi na doplnění Jin Liu Wei Di Huang Wan, ale je upravena pro léčku výraznějšího ohně z nedostatku, který vzniká při výraznějším deficitu Jin v játrech a ledvinách. V tomto případě se dostavuje syndrom " pařících se kostí", nočního pocení, horkost pět srdcí ( dlaně, plosky nohou a hruď), sucho v hrdle a suché sliznice. Tuto směs lze také použív v případě močových disfunkcí s bolestí v bedrech, jejich příčinou je přítomnost vlhkého horka ve spodním ohništi u osob s výrazným nedostatkem Jin ledvin. tato směs se tedy často používá v gynekologii při léčbě klimakterických návalů, žlutého pálivého výtoku, či při pálení v pochvě.
Jazyk je červený a bez povlaku.
Pozor: směs užívat obezřetně v případě trávicích poruch, či průjmu z nedostatku sleziny se silným bílým povlakem na jazyku.